// 13. Feb - 20.00

Klub Avantgarde: Toner fra... Miley Cyrus // SVIN

·Tilmeld
·Del

// 18. Feb - 20.00

Klub Avantgarde: Toner fra... Justin Timberlake // IKI

·Tilmeld
·Del

// 19. Feb - 21.00

The Black Nothing + New Kids

·Tilmeld
·Del

// 20. Feb - 17.00

VINTERBEAT 2016 @ VINTERPALADSET

·Tilmeld
·Del

// 20. Feb - 22.00

VINTERBEAT @ STENGADE : DE HØJE HÆLE + DE TUNGE PUNGE

·Tilmeld
·Del

// 26. Feb - 20.00 - // 27. Feb - 02.00

Funeral Tapes: Lisbent + Moth + Tvivler + Forbidden Rituals

// 1. Mar - 20.00 - // 2. Mar - 01.00

Play-It præseneterer: Without Voodoo, The Driftwood Sign & ZOO ME NOW

·Tilmeld
·Del

// 2. Mar - 20.00

Lappland præsenterer: Gun Outfit (US) + Eerie Glue

·Tilmeld
·Del

// 3. Mar - 03.00 - // 4. Mar - 14.00

Copenhagen Psych Fest Spring Edition

·Tilmeld
·Del

// 5. Mar - 20.00 - // 6. Mar - 02.00

Psych-night med Papir, Grusom, Et Tumason og K O T

// 9. Mar - 08.00 - // 9. Mar - 12.00

Lowpass TV #019 - Live at Stengade

// 10. Mar - 20.00

Sneum Instituttet præsenterer ÆRKENBRAND (artist talk + koncert)

·Tilmeld
·Del

// 11. Mar - 23.00 - // 12. Mar - 04.00

Circle Vision Presents: Lineup TBA.

·Tilmeld
·Del

// 17. Mar - 20.00

Klub Avantgarde goes abroad: Julia Kent (US) + Sontag Shogun (US) + Andreas Busk (DK)

·Tilmeld
·Del

// 18. Mar - 22.00

LIT #1 - HOUSE PARTY AT SATAN'S // Anastasia Kristensen, DJ Smink, Michael Hald

// 19. Mar - 20.00 - // 20. Mar - 03.00

Rockfreaks.net St. Patrick's Day Bash #4: Stream City, Lucer, Megafonzie + Fredagspunk and RF DJs

// 24. Mar - 18.30 - // 25. Mar - 05.00

Silvae Saltare Presents: AXIS MUNDI - Oblium / Papiyan / More TBA

// 26. Mar - 20.00

FÖRTRESS // 11th Street Kids // Stonebird

·Tilmeld
·Del

// 31. Mar - 20.00

Klub Avantgarde goes pop: Blossom (DK) + The Magnetic Eagle (DK)

·Tilmeld
·Del

// 1. Apr - 22.00 - // 2. Apr - 03.00

CANNIBAL RECORDS TAKEOVER!

// 2. Apr - 20.00 - // 3. Apr - 02.00

DON'T (US) + Superloader (DK) + Nothing Much (DK)

·Tilmeld
·Del

// 5. Apr - 19.00

April-Play-It!

// 17. Apr - 20.00 - // 17. Apr - 23.59

THE SKULL (US) + NIGHT VIPER (S)

·Tilmeld
·Del

// 28. Apr - 20.00

The Entrepreneurs + The Enormous Sea

·Tilmeld
·Del

// 3. May - 21.00

Maj-Play-It!

// 5. May - 18.00

WOA Metal Battle - København, feat. Savage Machine

·Tilmeld
·Del

// 9. May - 20.00

The Underground Youth

·Tilmeld
·Del

// 14. May - 22.00 - // 15. May - 04.00

Hard Night ✕ The Grand Finale

// 7. Jun - 20.00

Play It Sommerafslutning feat. Jyderup Electronic

 

Se alle koncerter